دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی در اصفهان

 مسافر خارج از کشور هستید و با خود فکر می‌کنید که در طول اقامتتان با اجاره خودرو، یک برنامه‌ریزی آزادانه برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری مقصد داشته باشید. شاید هم به دیدن اقوام یا دوستانتان می‌روید و ترجیح می‌دهید امکان رانندگی داشته باشید. تمام این موارد با داشتن گواهینامه بین المللی اصفهان امکان‌پذیر است. در این مطلب به مراحل و هزینه دریافت این گواهینامه می‌پردازیم. به‌علاوه راهکاری را برای دریافت رایگان آن نیز معرفی می‌کنیم.

0 +

تور لوکس خارجی

0 +

تور تخصصی و نمایشگاهی

0 +

سفر شگفت انگیز در ماه

0 +

سال سابقه همراهی

بین المللی کردن گواهینامه رانندگی در اصفهان

گواهینامه بین المللی رانندگی (IDP = International Driving Permit)، نوعی گواهینامه است که با داشتن آن فرد اجازه خواهد داشت با خودرو و موتور سیکلت، در خارج از کشور خود نیز رانندگی کند. این سند به شکل کارت یا دفترچه یا ترکیبی از این دو ارائه می‌شود و دارای اعتبار یک یا سه ساله است. افراد تنها با داشتن این گواهینامه می‌توانند در کشورهایی به غیر از کشور خودشان رانندگی کنند. البته این مدرک که توسط مراجع ذی‌صلاح کشورهای مختلف صادر می‌شود، نمی‌تواند جایگزین گواهینامه ملی فرد شود. به عبارت دیگر این سند بین‌المللی تنها زمانی معتبر است که همراه با اصل گواهینامه صادره از کشور مرجع باشد. اگرچه برای دریافت این نوع گواهینامه باید هزینه پرداخت کنید، اما امکان دریافت رایگان آن با خرید تور از آژانس عتیق گشت وجود دارد.

مراحل دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی

اولین قدم برای دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی تهیه مدارک زیر است:

کشورهای پذیرنده این نوع گواهینامه

هزینه گواهینامه بین المللی رانندگی

بعد از تهیه مدارک به منظور دریافت گواهینامه بین المللی باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنید. تعرفه‌های تعریف شده از تاریخ 23 اردیبهشت 1402 به شرح زیر است.

پس از پرداخت هزینه طبق زمانی که موقع ثبت‌نام تعیین می‌شود، شخص می‌تواند نسبت به دریافت گواهینامه بین‌المللی خود اقدام نماید.

قابل ذکر است که مدارک صادره، تنها به شخص متقاضی یا بستگان درجه یک او تحویل داده می‌شود. در هنگام تحویل گواهینامه صادر شده، ارائه مدارک احراز هویت (شناسنامه و کارت شناسایی معتبر) و مدارک نسبت شخص تحویل گیرنده با متقاضی الزامی است. همسران برای دریافت مدارک زوج یا زوجه خود باید شناسنامه متقاضی و کارت ملی خود را به متصدی ارائه دهند.
اگر تحویل گیرنده وکیل قانونی فرد است، باید اصل وکالتنامه، شناسانامه و کارت شناسایی معتبر را به همراه داشته باشد.

مراکز دریافت گواهینامه بین المللی اصفهان

آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای بین المللی کردن گواهینامه رانندگی در اصفهان این است که همزمان با خرید بلیط یا تورهای گردشگری خارج از کشور، برای دریافت گواهینامه بین المللی خود نیز اقدام کنید و این امر با مراجعه به آژانس مسافرتی عتیق‌گشت امکان‌پذیر است. در واقع اگر شما از آژانس عتیق‌ گشت بلیط یا تور مسافرتی بخرید، در صورت تمایل، به صورت رایگان برایتان گواهینامه بین المللی رانندگی نیز صادر می‌شود و هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

نکات مهم درباره گواهینامه بین ‌المللی رانندگی

گواهینامه‌های رانندگی بین المللی قابل تمدید نیستند و پس از منقضی شدن آن‌ها، باید مجددا نسبت به درخواست گواهینامه جدید اقدام کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید بلیط و تور و همچنین دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی رایگان خود با کارشناسان عتیق ‌گشت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی نیز بهره‌مند شوید.

فهرست کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی یک سـاله

فهرست کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی سه سـاله

ثبت نام برای
گواهینامه بین المللی

سوالات متداول در مورد گواهینامه بین المللی