وقت سفارت

وقت سفارت چیست؟

اگر قصد اخذ ویزای یکی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و … را داشته باشید؛ باید قبل از مراجعه به سفارت از این مرکز وقت بگیرید. با اخذ این وقت ملزم می‌شوید تا در تاریخ و ساعتی که برای شما مشخص شده است به سفارت مراجعه کنید.

در حقیقت وقت از سفارت برای ایجاد نظم بیشتر در سفارت ارائه می‌شود. به این ترتیب خبری از صف‌های طولانی، هرج و مرج و بی‌نظمی در سفارت نیست. متقاضیان اخذ ویزا می‌توانند به راحتی و بدون هدر رفتن زمان اقدام به ارائه درخواست خود مبنی بر اخذ ویزا به سفارت نمایند.

برای اخذ وقت از سفارت می‌توانید به صورت فوری، عادی، حضوری یا آنلاین اقدام نمایید. در ادامه انواع این وقت‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد. اما نکته‌ای که در تمام این‌ها وجود دارد اهمیت زمان است. 

شما برای مراجعه به سفارتخانه‌ها باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل کنید که اگر اشتباهی در پر کردن فرم رخ دهد، ممکن است باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود. همچنین، باید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و بیمه مسافرتی خود را به افسران ویزا تحویل دهید.

آژانس‌ مسافرتی عتیق‌گشت اصفهان، به دلیل سابقه کار طولانی مدت در زمینه اخذ ویزا و وقت‌سفارت کشور‌های مختلف، با سیستم‌های تعیین وقت سفارت آشنایی کامل دارد و زمان دقیق باز شدن وقت‌های سفارت را می‌داند. 
برای تعیین وقت سفارت کشورهای نختلف با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراحل اخذ وقت از سفارت

برای این که بتوانید وقت‌سفارت بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید. به این ترتیب می‌توانید در زمان مورد نظر خود به سفارت مراجعه نمایید:

 • انتخاب کشور مورد نظر

برای این که بدانید به کجا می خواهید سفر کنید باید بسیار بررسی کنید. این که از چه کشوری راحت‌تر می‌توانید ویزا بگیرید و سپس سفر خود را آغاز کنید بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب مقصد بهتر است با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.

 • اخذ وقت از سفارت به صورت آنلاین

باید بررسی کنید که با توجه به شرایط و قوانین سفارت اقدام به اخذ وقت از سفارت کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید باید وقت فوری سفارت را اخذ کنید تا بتوانید سفر را آغاز کنید.

 • دریافت کانفرم وقت و مراجعه به سفارت

به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را در تاریخ و ساعت مشخص ارائه دهید. پس از این باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

 
وقت سفارت

انواع وقت سفارت

وقت فوری و عادی سفارت را می‌توانید از کارشناسان عتیق‌گشت درخواست کنید. با وقت فوری سفارت در کمتر از یک ماه موفق می‌شوید تا به سفارت وارد شوید. برای اخذ وقت فوری باید هزینه بیشتری بپردازید تا موفق شوید در زمان مد نظر خود وارد سفارت شوید. نوع دیگر وقت عادی سفارت است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 • وقت فوری

وقت فوری سفارت برای اشخاصی گرفته می‌شود که نیاز است در تاریخ خاصی در مراسم خاصی در کشور مقصد حضور پیدا کنند. به همین دلیل نمی‌توانند در صف انتظار برای وقت معمولی سفارت بمانند و باید سریع‌تر نسبت به اخذ ویزای خود اقدام نمایند. این افراد باید مدارک معتبری برای وقت فوری سفارت داشته باشند که می‌تواند دعوتنامه جلسه علمی یا تجاری خاصی باشد، یا دانشجویانی که می‌بایست برای ثبت نام در تاریخ خاصی به دانشگاه مراجعه کنند.
مشخصا وقت فوری سفارت به همین سادگی به هر کسی داده نمی‌شود اما با شرایطی خاص می‌توان وقت فوری سفارت گرفت که گاهی ممکن است هزینه دریافت ویزای شینگن کمی بیشتر از هزینه ویزای معمولی آن باشد.

 • وقت عادی

وقت عادی سفارت هم به شما این امکان را می دهد تا در بازه زمانی مشخص و البته بیشتر از وقت عادی در سفارت حاضر شوید. 

به این ترتیب می توانید در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید.
وقت عادی سفارت برای زمانی مناسب است که شما برای سفر خود تاریخی نداشته و عجله ای نیز برای سفر ندارید. با وقت عادی می‌توانید به راحتی در زمانی که دارید مدارک خود را ترجمه کرده و به تمامی کارهایتان برسید.

چند نکته که در هنگام مراجعه به سفارت باید در نظر داشته باشید:

 • وقت‌شناس باشید!

همیشه و در هر جایی به خاطر داشته باشید که وقت شناس باشید، به خصوص در هنگام ورود به سفارت سعی کنید 30 دقیقه قبل در محل حاضر باشید. دریافت وقت از سفارت از برخی کشورها گاهی چندان راحت نیست که با سهل انگاری و دیر رسیدن آن را از دست بدهید.

 • پول نقد همراه داشته باشید.

از هزینه های صدور ویزا مطلع باشید و پیش از ورود به سفارت به همان میزان پول نقد به دلار یا یورو همراه داشته باشید. 

 • با لباس رسمی وارد شوید.

با لباس رسمی و مناسب به سفارت وارد شوید. ظاهر شما دربرخورد اول می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. 

 • حفظ آرامش و صداقت 

آرام و خونسرد رفتار کنید و تمامی جملات را با صداقت کامل بیان نمایید.

 • وسایل غیر مجاز 

وسایلی مانند انواع سلاح، وسایل آتش زا و تیز و برنده را به همراه نداشته باشید. قبل از ورود به سفارت از لیست وسایل غیر مجاز به سفارت مطلع شوید. 

 

جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص وقت سفارت ، وقت از سفارت امریکا دانشجویی ، وقت انگشت نگاری سفارت کانادا ، هزینه پیکاپ ویزای کانادا و … مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید.

عتیق‌گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا و برگزار کننده انواع تور کانادا و خدمات پیکاپ پاسپورت در خدمت هموطنان عزیز است. در صورت نیاز به مشاوره با عتیق‌گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

وقت سفارت

ارسال پاسخ

عتیق‌گشت

شرکت خدمات مسافرتی عتیق‌گشت؛ ارائه‌دهنده برترین تورهای داخلی و خارجی و کلیه خدمات مسافرتی از قبیل:

 • خدمات ویزا و اقامت
 • رزرواسیون بلیت
 • رزرواسیون هتل
 • گواهینامه بین‌المللی
 • بیمه‌های مسافرتی
 • و . . .

تورهای نوروزی عتیق گشت: