تور قشم ریلی

0
قیمت
از2,800,000 تومان
قیمت
از2,800,000 تومان
این تور هنوز در دسترس نیست .

اقدام به رزرو

افزودن به لیست دلخواه

افزودن آیتم به علاقه مندی ها نیازمند یک حساب کاربری است

3260
تورهای ویژه نوروز 1402

عتیق گشت

عتیق‌گشت
4 شب
دسترسی: تابستان 1402
راه آهن اصفهان
راه آهن بندرعباس
حداقل سن: +5

تور قشم

تور قشم ریلی از اصفهان

تور قشم سفری جذاب و کوتاه به شهر عجایب ایران

 • بزرگترین جزیره ایران و بزرگترین جزیره در آب‌های خلیج فارس
 • نخستین ژئوپارک در خاورمیانه
 • بزرگترین جزیره مستقل جهان
خدمات تور

تور قشم ریلی

0

محل خروج و بازگشت

ایستگاه را‌ه‌آهن اصفهان

زمان خروج

یک ساعت و نیم قبل از حرکت

قیمت شامل

 • بلیط رفت و برگشت قطار
 • 4 شب اقامت بر روی هتل *3
 • ترانسفر رفت و برگشت
برنامه سفر

تور قشم ریلی

0

جزیره قشم بزرگترین جزیره ایران و از بزرگترین جزایر جهان است که در جنوب ایران و به عنوان بخشی از استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس جای گرفته است. بیشتر گردشگرانی که به جزیره قشم سفر می‌کنند، علاوه بر این جزیره زیبا، به جزیره‌های همسایه آن یعنی هنگام و هرمز و گاهی لارک هم سفر می‌کنند. بهترین فصل سفر به این سه جزیره، پاییز و زمستان تا اوایل بهار است. 

چرا باید از جزیره قشم و پیرامون آن دیدن کرد؟
 •  جزیره قشم، هنگام و هرمز و دیگر جزایر کوچک پیرامون آن،‌ بسیار دست‌نخورده هستند.
 •  هم جایی مناسب برای خرید است و هم گردش و بازدید
 •  هم جاذبه‌های زیبای طبیعی دارند و هم جاذبه‌های تاریخی

در ادامه بهترین مراکز گردشگری قشم و اطراف آن برای برنامه‌ریزی بهتر و استفاده بهینه از زمان در تور قشم معرفی می‌گردد:

1. مراکز خرید درگهان

درگهان دومین شهر بزرگ جزیره قشم است و به سبب مراکز خریدش مشهور است. در این شهر می‌توانید از مراکز خرید متعدد و متنوع آن مانند مرکز خرید دریا، مرکز خرید دو دلفین، بازار مروارید، مرکز خرید نخل، مرکز خرید زمرد، مرکز خرید اطلس، بازار قدیم درگهان و مجتمع تجاری نور دیدن کنید. این مراکز خرید با فاصله‌های کم از یکدیگر و در نزدیکی دریا و اسکله درگهان قرار گرفته‌اند.
زمان بازدید پیشنهادی: ۲ تا ۳ ساعت

2. قلعه پرتغالی ها قشم

شما در سفر به خلیج فارس با قلعه پرتغالی‌های متعددی روبه‌رو می‌شوید. در این سفر هم از دو تا از آن‌ها بازدید می‌کنیم.
نخستین آنها، قلعه پرتغالی ها جزیره قشم است. بازمانده‌های این قلعه و توپ‌های جنگی قرن پانزدهم میلادی ارتش پرتغال در جایی مسلط به ساحل و خلیج فارس دیده می‌شود. به همین سبب قلعه پرتغالی‌ها قشم هم محیطی تاریخی است و هم چشم‌اندازی زیبا به دریا دارد.
زمان بازدید پیشنهادی: نیم تا ۱ ساعت

3. بازار قدیم قشم

در روز اول بازدید از تور قشم به مراکز خرید مختلفی سر می‌زنیم. پس چه بهتر که اول از همه با بازار قدیم قشم شروع کنیم. در نزدیکی اسکله ذاکری، بازار قدیم قشم با راهروهای باریک سنتی جای گرفته است و در آن کالاهای مختلف مخصوصا اقلام وارداتی را می‌توانید پیدا کنید.

4. بندر و روستای لافت

بندر لافت در دماغه شمالی جزیره قشم قرار گرفته است. این روستا به سبب بادگیرهای سنتی و چاه‌های تاریخی مشهور به چاه‌های تلا یا طلا شناخته می‌شود. علاوه بر بافت معماری سنتی، آب انبارها و ساحل زیبای لافت، در پیرامون و گوشه و کنار این روستا و بندر تاریخی، آثاری از یک قلعه تاریخی مشهور به قلعه نادری و یک قلعه پرتغالی های دیگر هم وجود دارد.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

5. جنگل حرا

اگر جاده شمالی جزیره را ادامه بدهیم، به جنگل‌های مشهور حرا یا مانگرو می‌رسیم. همانطور که در امتداد ساحل حرکت می‌کنید می‌توانید جنگل حرا را ببینید که در امتداد ساحل رشد کرده است. اما برای لذت بردن بیشتر از این فضای سبز منحصر به فرد که در میانه دریا و جنگل قرار گرفته است، لازم است خود را به اسکله سهیلی برسانید تا با قایق‌هایی که توسط اهالی بومی منطقه رانده می‌شود، در پیرامون و در میان جنگل‌ها حرکت کنید. شما در اینجا می‌توانید این درختان شگفت‌آور را ببینید که می‌توانند آب شور دریا را تصفیه کرده و رشد کنند. همچنین پرندگان مهاجر و بومی مختلفی را می‌توانید در اینجا ببینید.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

6. تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه یکی از شگفتی‌های طبیعی جزیره قشم به شمار می‌رود. تنگه چاهکوه به سبب خاک آبرفتی منطقه و فرسایش به سبب گذر آب‌های سطحی فصلی به شکلی اعجاب‌آور درآمده است. از سوی دیگر، در برهه‌ای از زمان، برخی از اهالی در آن چاه‌هایی را حفر کرده‌اند که بی شباهت به چاه‌های تلا نیست. نام چاهکوه هم از همین هم‌نشینی چاه و کوه سرچشمه گرفته است. بسیاری تنگه چاهکوه را نمونه ایرانی گرند کانیون می‌دانند. برای رسیدن به چاهکوه، باید یک مسیر پیاده روی را در میان سنگ های رسوبی طی کنید.
زمان بازدید پیشنهادی: ۲ تا ۳ ساعت

 
7. دره رنگین کمان

یکی دیگر از پدیده‌های زمین‌شناختی تور قشم که در جزیره هرمز روی داده است، ترکیب انواع مواد معدنی با اکسیژن و تشکیل اکسیدها و مواد رنگارنگ رسوبی و آتشفشانی در جای جای این جزیره است. در دره رنگین کمان، شما اوج این تنوع رنگی و مواد مختلف را می‌توانید ببینید.
زمان بازدید پیشنهادی: نیم تا ۱ ساعت

8. الهه نمک

جزیره هرمز به بهشت زمین‌شناسان مشهور است. زیرا پدیده‌های زمین‌شناختی بسیاری را می‌توان در آن مشاهده کرد. یکی از آنها، فعالیت کوه‌های نمکی و کریستال های نمک در جزیره است. الهه نمک که در منطقه‌ای احاطه شده با دیوارهای کریستالی نمکی است مهمترین بخش این پدیده در جزیره است. به دلیل جذب صدا توسط سنگ نمک، نام دره سکوت هم به این منطقه داده می‌شود.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ ساعت

9. دره تندیس ها

اگر به بخش جنوبی جزیره هرمز بروید، با یک پدیده زمین‌شناختی دیگر رو به رو می‌شوید و آن هم کوه‌هایی هستند که در اثر فرسایش محیطی، تبدیل به اشکالی شگفت آور شده‌اند. دره تندیس ها یا دره مجسمه ها پس از یک مسیر تنگ و پر پیچ و خم به پرتگاهی مشرف به دریا می‌رسد که هم ترس‌آور و هم زیبا است.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

10. ساحل سرخ

ساحل سرخ یا ساحل گلی که به ساحل نقره ای هم مشهور است، ساحلی در جنوب هرمز است که به سبب خاک سرخ و نقره‌ای هرمز که ناشی از اکسید آهن است، شکلی اسرار آمیز پیدا کرده است. این ساحل سرخ رنگ از جزیره آغاز و تا چندصد متر درون دریا هم ادامه پیدا کرده است.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ ساعت

11. غار خربس

غارهای خربس، ترکیبی از یک رویداد طبیعی و انسانی است. غارهای خربس یا خوربس، غارهایی دست ساز هستند که در دل کوهی رسوبی که ناشی از رسوبات کف دریا در چند میلیون سال قبل بوده است کنده شده است. پیشینه این غارها از دوره ساسانی آغاز و تا چند دهه قبل هم ادامه دارد. یعنی انسان‌ها در دوره‌های مختلفی در دل این سنگ‌های نرم، به کندن دالان و سکونت در آن می‌پرداخته‌اند.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ ساعت

12. دره ستارگان

اگر جاده جنوبی جزیره را ادامه بدهید به جاذبه مشهور دیگر قشم، یعنی دره ستارگان یا ستاره ها می‌رسید.

نام دره ستارگان از آنجایی آمده که اهالی بومی فکر می‌کرده‌اند اشکال عجیب این مکان، به خاطر برخورد ستاره با زمین است. اما دره ستارگان در اصل به مانند دره چاهکوه، محصول فرسایش سنگ‌های رسوبی است. در دره ستاره‌ها می‌توانید در مسیرهای تعیین شده حرکت کنید و از میان بریدگی‌های اسرارآمیز گذر کنید. 
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

13. جزیره هنگام

اگر حرکت به سمت جنوب و غرب را در مسیر جاده اصلی ادامه بدهیم به روستای شیب دراز می‌رسیم که از محل‌های اصلی تخم‌گذاری لاک‌پشت ها است. این نکته، نزدیک‌ترین محل بین قشم و جزیره هنگام است و موقعیت مناسبی است برای اینکه گذری به جزیره هنگام بزنیم.

در اسکله نزدیک روستای شیب دراز، می‌توانید یک قایق ۱۲ نفره را کرایه کنید. برنامه قایقی که کرایه می‌کنید شامل حرکت به سوی جزیره هنگام و دنبال کردن دسته‌های دلفین و تماشای آنهاست. سپس به ساحل جزیره هنگام می‌رود و دسته‌های ماهی های آکواریومی را تماشا می‌کنید و حتی می‌توانید به آنها غذا بدهید. سپس قایق در امتداد ساحل نقره‌ای جزیره حرکت کرده و به بازارچه ساحلی جزیره هنگام می‌رسد. در این زمان می‌توانید از اهالی بومی، صنایع دستی که با صدف‌های رنگارنگ ساخته شده است خرید کنید یا غذاهای بومی را امتحان کنید.
زمان بازدید پیشنهادی: ۳ تا ۴ ساعت

14. جزایر ناز

جزایر ناز، چند جزیره کوچک در نزدیکی قشم هستند که با پایین رفتن آب، به جزیره متصل می‌شوند و می‌توانید وارد آنها شوید. در هر شبانه روز و به صورت متغیر، در اثر جزر و مد، بازه‌های زمانی تقریبا چهار ساعته برای رفتن به جزیره های ناز فراهم می‌شود. اما نگران نباشید! حتی اگر وارد جزیره هم نشدید، می‌توانید از ساحل و منظره استفاده کنید و یا از امکانات کایت سواری و قایق سواری منطقه لذت ببرید.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

15. کارگاه لنج سازی

لنج گونه‌ای کشتی چوبی سنتی است که جزو صنایع بومی اهالی جنوب به شمار می‌رود. کارگاه‌های لنج سازی، جایی برای تماشای این صنعت بومی و البته در حال فراموشی است. یکی از بندرهایی که در نزدیکی آن لنج سازی انجام می‌شود، بندر و روستای گوران است. در اینجا می‌توانید لنج هایی که در حال تکمیل و ساخته شده هستند را ببینید.
زمان بازدید پیشنهادی: ۱ ساعت

16. خریدگردی در قشم

جزیره قشم یک منطقه آزاد تجاری است. در نتیجه قیمت کالاهای وارداتی در آن به طور واضحی پایین‌تر است. پس اگر به دنبال پوشاک یا خوراکی‌های فانتزی خارجی با قیمت مناسب هستید، می‌توانید به مراکز خرید متعدد و متنوع قشم سر بزنید و با چمدانی پر به شهرتان بازگردید. علاوه بر درگهان که امروز به آن سرزدیم، در شهر قشم هم مراکز خرید متعددی وجود دارد که شاید بتوان گفت بیشترین آنها در امتداد خیابان ولیعصر جای دارند. همزمان با خریدگردی در امتداد این خیابان می‌توانید از غذاخوری‌های همین خیابان هم برای صرف ناهار بهره ببرید.

نقشه

عکس ها

جزیره قشم که معروف شده به جزیره عجایب هفتگانه، انقدر دیدنی و جاذبه دارد که عدد هفت بسیار کم لطفی به آن است. در قشم شما مکان‌های دیدنی طبیعی و ساخته شده به دست انسان را با هم مشاهده می کنی. همانطور که در بالا بیان شد اطراف قشم هم دو جزیره معروف به اسم‌های هرمز و هنگام هستند که آن‌ها هم سراسر از اماکن دیدنی پر شده‌اند.

 قشم جزیره‌ای مشرف به دریای خلیج فارس است که ساحل سنگی آن هر مسافری را پایبند خود می کند. زیبایی‌های بی‌نظیر این جزیره در کنار بافت سنتی و قدیمی آن موجب شده است که جزیره قشم به یکی از جاذبه های گردشگری ایران تبدیل شود. جاذبه های گردشگری جزیره قشم فراوان است اما بدون شک هیچ مسافری دیدن دره ستارگان، جنگل حرا، تنگه چاهکوه، غارهای خربس، جزیره ناز، روستای لافت، قلعه پرتغالی ها و … را از دست نمی دهد. اما آن چه بر جذابیت قشم افزوده است بازار پر رونق با کالاهای با کیفیت آن است به طوری که هیچ مسافری دست خالی از این جزیره با شکوه بر نمی گردد.

ویژگی‌های سفر ریلی تور قشم

یکی از وسایل نقلیه زمینی سفر به جزیره قشم، قطار است. حضور در تورهای مسافرتی داخلی با قطار شرایطی را برای تجربه یک سفر جذاب فراهم کرده است. سفر با قطار به طور کلی محاسن زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود:

 • قطار از کوپه‌هایی تشکیل شده است که می‌توان با حضور در آن حریم خصوصی مشخصی را تعریف کرد. این ویژگی قطار برای سفرهای خانوادگی تور قشم بسیار مناسب است.
 • صندلی‌های قطار قابلیت تبدیل شدن به تخت را دارند به همین دلیل مسافران می‌توانند به راحتی استراحت کنند.
 • وجود دستشویی و حمام در قطار، سفر با این وسیله نقلیه را راحت تر کرده است.
 • پنجره های قطار شرایطی را برای لذت بردن مسافران از مسیر فراهم کرده است.
 • در قطار پزشکانی حضور دارند که در مواقع اضطراری می توان از خدمات آن ها بهره برد.
 • قطار وسیله نقلیه سبز است زیرا آلودگی زیست محیطی آن در حداقل ممکن قرار دارد به همین دلیل سفر با آن به حفظ محیط زیست نیز کمک می کند.
 • قیمت ارزان بلیط های قرار نیز یکی دیگر از دلایل اصلی انتخاب سفر به قشم با قطار است.

 

 در صورت نیاز به مشاوره با عتیق‌گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

تور کرواسی

تور کرواسی

تور اسپانیا

تور اسپانیا