تورهای جزیره زیبای کیش

هتل داریوش الهامی از ایران باستان و تخت جمشید

جاذبه توریستی در جزیره کیش

تور گردشگری استانبول

سفر به بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه

شهری در میان اروپا و آسیا

پنت هوس اسپا

یکی از مجلل ترین اتاق های هتل درویشی

تورهای ترکیه

 

ترکیه کشوری اوراسیایی و نقطه اتصال دو قاره آسیا و اروپا است. پایتخت این کشور شهر آنکارا و زبان رسمی ترکی استانبولی می باشد. از نظر فرهنگی دارای دو فرهنگ غربی و شرقی است اما باید گفت که میزان فرهنگ شرقی و بخصوص نزدیک به ایران در آن بیشتر به چشم می­خورد. محصولات نساجی، شیرینی لوکوم و لوسترهای ترکی بسیار معروف است.

آب و هوای ترکیه به دلیل شرایط جغرافیایی این کشور بسیار متفاوت است که از هفت منطقه تشکیل شده است. مناطق شمال ترکیه آب و هوای اقیانوسی دارند در حالی که مناطق جنوبی دارای آب و هوای مدیترانه ای و معتدل هستند. ناحیه جنوب ترکیه گرم ترین درجه حرارت را دارا می­باشد و تحت تاثیر دریای مدیترانه، تابستان گرم و زمستان معتدل است. ناحیه غرب ترکیه تابستانی گرم و زمستانی بارانی دارد و مناطق مرکزی در بهار مرطوب و در تابستان روزها بسیار گرم و شب­ها خنک است. لازم به ذکر است که آب شهری در کشور ترکیه به عنوان آب آشامیدنی مورد استفاده قرار نمی­ گیرد.

 

 

آلانیا:

شهر ساحلی آلانیا در جنوب ترکیه یکی از شهرهای استان آنتالیا محسوب می­شود که تا شهر آنتالیا 135 کیلومتر فاصله دارد. بخش مهمی از جاذبه­های آلانیا را آثار تاریخی و بناهای به جا ماند از گذشتگان تشکیل می دهد. دیدار موزه باستان شناسی و مردم شناسی آلانیا، قلعه آلانیا، مسجد سلیمانیه و برج هشت ضلعی کیزیل توصیه می­شود. از مراکز خرید آلانیا می­توان مرکز خرید پلومریا، آلانیوم، خیابان آتاترک و بازار بزرگ آلانیا را نام برد.

 

آنتالیا:

آنتالیا یکی از خیره کننده ترین شهر های ساحلی دریای مدیترانه در ترکیه است. از مهمترین منطقه های توریستی آنتالیا عبارت­اند از: لارا، کمر و بلک. این شهر مدرن دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای بوده و در تمام فصول سال از محبوبیت برخوردار است و به بهشتی از فعالیت­های ورزشی و آبی از قبیل موج سواری، اسکی روی آب، قایقرانی و... تبدیل شده است. در آنتالیا دیدار پارک آبی آکوالند، پارک موضوعی لجند، آمفی تئاتر آسپندوس و اسکله قدیمی لذت بخش است. از مهمترین مراکز خرید در این شهر مرکز خرید مارک آنتالیا، اوزدیلک و دیپو می باشد.

 

آنکارا:

آنکارا نه تنها پایتخت ترکیه بلکه گوهری پنهان در قلب آن است. این شهر با ترکیبی عالی از معماری عثمانی است که دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و سفر در فصل تابستان بسیار مطلوب می باشد. آنکارا بناهای تاریخی و مکان­های توریستی فراوانی دارد که اکثر آن ها در اطراف میدان اولوس واقع شده اند. دیدار مسجد کجاتپه، برج آتاکوله و آکواریوم آکواوگا توصیه می شود. از مهمترین مراکز خرید آنکارا می­توان به مرکز خرید کیزیلا، آرمادا، فروم و گالریا اشاره کرد.

 

استانبول:

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد و تنها شهر جهان است که در دو قاره قرار دارد. بهترین زمان سفر برای بازدید از این شهر بهار و پاییز است. جاذبه­های توریستی استانبول بسیار متنوع است که اکثر این جاذبه ها در منطقه سلطان احمد واقع شده­اند. در سفر به استانبول دیدار مسجد سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و آکواریوم ترکواز توصیه می­شود. از مهمترین مراکز خرید استانبول می­توان بازار بزرگ استانبول، مرکز خرید جواهیر و الیویوم نام برد. برای خرید حتما به یکشنبه و سه شنبه بازار سر بزنید.

 

ازمیر:

این شهر بر فراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده و سومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانتول و آنکارا می باشد. این شهر از آب و هوای معتدل برخوردار بوده و سفر در فصل بهار تا پاییز لذت بخش است. از جاذبه های زیبای این شهر علاوه بر سواحل زیبا می­توان به میدان کناک، بنای آسانسور و محله آلزانکاک اشاره نمود. از مهمترین مراکز خرید این شهر مرکز خرید سرباز برنوا، اگورا، اوپتیوم می باشد.

 

بدروم:

بدروم با نام قدیمی هالی کارناسوس، در جنوب غربی کشور ترکیه است که یکی از مهمترین شهرهای تفریحی سواحل اژه شناخته می شود. این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و سفر در فصل بهار و پاییز بسیار دلچسب است. جاذبه های قلعه بدروم، آمفی تئاتر باستانی بدروم، آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس و منطقه گومب بسیار دیدنی است. مهمترین مراکز خرید بدروم اوسیس، میدتاون و اونیو نام دارند و سه شنبه بازارهای بدروم بسیار مشهور هستند. برای خرید سوغاتی بهترین مکان بازار قدیمی شهر بدروم است.

 

کوش آداسی:

کوش آداسی یا جزیره پرنده، شهری بندری در نوار ساحلی دریای اژه در جنوب غربی کشور ترکیه است. دارای آب و هوای کاملا مدیترانه ای می باشد و بهترین زمان سفر از اردیبهشت تا شهریور ماه است. در این شهر سه پارک آبی وجود دارد که از این میان پارک آبی آدالند مجهزترین و دوتای دیگر در هتل آکوافانتزیا و لانگ بیچ ریزورت هستند. خانه حضرت مریم، معبد افه سوس، جزیره کبوتر و کاروانسرای محمد پاشا از جاذبه های این شهر می باشد. در کوش آداسی سه بازار محلی وجود دارد که ارزش دیدن را دارد. مرکز خرید سوکه در 40 کیلومتری این شهر در اکثر مواقع سال از تخفیف­های با درصد بالا برخوردار است.

 

مارماریس:

شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه بوده و دارای تفریحات آبی بسیاری است و به واسطه داشتن آب و هوای مدیترانه ای در زمستان نیز دارای هوای معتدل می باشد. علاوه بر سواحل زیبا و تور تفریحی با قایق دیدن قلعه مارماریس و آکوا پارک توصیه می­شود. بهترین مراکز خرید مارماریس بازار کارسی، پنج شنبه بازار و چهارشنبه بازار ایچملر و مرکز خرید مارینا است که از مهر تا اواخر آبان اکثر فروشگاه­ها 50% تخفیف دارند.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی