تورهای جزیره زیبای کیش

هتل داریوش الهامی از ایران باستان و تخت جمشید

جاذبه توریستی در جزیره کیش

تور گردشگری استانبول

سفر به بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه

شهری در میان اروپا و آسیا

پنت هوس اسپا

یکی از مجلل ترین اتاق های هتل درویشی

تورهای هند

 

جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا و دومین کشور پر جمعیت دنیا است که پایتخت آن شهر دهلی نو می باشد. هند سرزمینی با فرهنگ و سنتی متنوع و غنی متاثر از مذهب و فرقه های روحانی متعدد است که هیچ گاه نمی توان آن را در قالب یک فرهنگ معرفی کرده و شاید تنها سرزمینی است که مردمی با اصالت، نژاد، مذهب، افکار و زبانهای مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند.  آب و هوای هند به شدت تحت تاثیر هیمالیا و صحرای تار قرار دارد طوری که هر دوی آنها بادهای موسمی جنوب غرب و شمال شرق را موجب می شوند. هند حداقل سه فصل در سال را تجربه می کند: تابستان، فصل بارندگی و زمستان. بهترین زمان سفر به هند بهار است. از مهمترین صنایع دستی و سوغات هند می توان به پارچه، جواهرات، صنایع دستی، ادویه، ترشی جات و عطر اشاره کرد. برای ورود به هند نیاز به اخذ ویزا است.

 

دهلی:

دهلی پایتخت هند بوده در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رود یامونا واقع شده است. دهلی آمیخته‌ای از جامعه سنتی و مدرن است و نمودی از اجتماع مذاهب، قومیت ها و فرهنگ‌های مختلف می باشد. دهلی در مقایسه با سایر مناطق هندوستان به‌ داشتن هوای نچندان مطلوب مشهور است. از طرفی گرما و خشکی بیابان‌های راجستان و از طرفی سرمای هیمالیا را دارد. از جاذبه های این شهر می توان از قلعه سرخ، مسجد جامع، قطب منار، معبد نیلوفر آبی، آرامگاه همایون و مهاتما گاندی، معبد آکشاردام و دروازه هند نام برد و از مهمترین مراکز خرید این شهر ساوت اکستنشن، گریتر کایلاش و کانات پلیس می باشد.

 

بمبئی:

بمبئی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای کشور هند است که در غرب این کشور قرار داشته و به عنوان بزرگترین بندر هند در سواحل غربی این کشور برای تجارت خارجی و مبالات مالی و بازرگانی مهم به شمار می رود. بمبئی دو فصل خشک و  بارانی دارد. در ماه های خرداد تا شهریور بارش باران زیاد است. ولی از اواخر شهریور تا اوایل اسفند دمای هوا معتدل است و وقت بهتری برای سفر به بمبئی به شمار می رود. دمای هوا در طول سال تقریبا یکسان و حداکثر 33 درجه سانتی گراد است. از جاذبه های دیدنی این شهر دروازه بمبئی، هتل تاج محل، درگاه حاج علی، موزه ویکتوریا و آلبرت، غارهای الفانتا  و معبد ویپاسانا است. از جمله مراکز خرید این شهر می توان از استریت فونیکس، اینوربیت، اینفینیتی، اوبروی و آتریا نام برد.

 

جیپور:

شهر جیپور در شمال غربی کشور هند قرار دارد و مرکز ایالت راجستان است. جیپور به دلیل ساختمان های صورتی رنگ، معروف به شهر صورتی می باشد که دارای آب و هوای گرم و نیمه خشک است. جیپور یک شهر تاریخی مهم محسوب می شود زیرا ریشه تاریخ سلطنتی جامعه هند به شمار می رود. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به کاخ شهر، قلعه آمیر، هاوا محل، جانتار مانتار و مرکز رصد خانه نجومی قرن هجدهم، قلعه ناهارگاه و قلعه پیروزی اشاره کرد. از مراکز خرید شهر جیپور مرکز خرید ورلد ترید پارک، فروشگاه سوغات جیپور، مرکز جواهرات مهاراجه و مرکز میراث نساجی جیپور توصیه می شود.

 

آگرا:

آگرا سومین شهر بزرگ در ایالات اوتار پرادش در کشور هندوستان است که در کنار رودخانه یامونا قرار گرفته و دارای آب وهوای گرم و شرجی بوده و بهترین زمان سفر از پاییز تا بهار می باشد. از جاذبه های این شهر می توان به تاج محل، ارگ آگرا یا قلعه لعل، شهر فاتح پور سیکری، مقبره اعتماد الدوله، شهرک سیکاندرا، مسجد جامع و باغ رام اشاره کرد. از مراکز خرید نیز آشوک کاسموس، تی دی ای، فروشگاه اماکس ودینگ و مرکز خرید جواهرات آگرا توصیه می شود.

 

آژانس مسافرتی عتیق گشت

  • نشانی: اصفهان، پل فردوسی، خیابان شیخ صدوق شمالی، ساختمان عتیق گشت، کدپستی 8163655484

تـلفن: 36000 - 031 و 36651165 - 031

فکس: 36651157 - 031

ایمیل:

مشاوره تلفنی