تاریخچه

نام عتیق گشت برگرفته از مسجد جامع عتیق اصفهان می باشد که از زیبا ترین و قدیمی ترین آثار ایرانی بوده و در اجلاس سی و ششم یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت گردیده است.

عتیق گشت در اسفند 1387 به عنوان یک آژانس مسافرتی زیارتی جهت برگزاری کاروان های حج و زیارت و عتبات عالیات از اصفهان شروع به کار کرد و طی سال های پس از آن، تمامی مجوزهای لازم برای یک آژانس مسافرتی کامل را از سازمان های مربوطه دریافت نمود.

عتیق گشت یکی از اولین آژانس های مسافرتی در اصفهان بود که خدمات خود را از طریق وب سایت AtighGasht.ir به شکل اینترنتی و غیرحضوری به کل استان اصفهان ارائه می کرد. با بازدید بالای صفحات مربوط به قیمت بلیط هواپیما، تصمیم گرفته شد که وب سایت جداگانه ای برای بلیط هواپیما راه اندازی شود.

با راه اندازی وب سایت AirplaneTicket.ir در خرداد 1392 که اولین وب سایت رزرواسیون آنلاین بلیط هواپیما در ایران بود، عتیق گشت در دومین مرحله توسعه خود به یک آژانس مسافرتی آنلاین تبدیل گردید. پس از دو سال فعالیت این وب سایت و با توجه به وضعیت بازار، تصمیم گرفته شد وب سایت دیگری برای ارائه پروازهای ارزان قیمت ایجاد گردد.

وب سایت MrBilit.com وب سایتی بود که برای این منظور راه اندازی شد. اما پس از علاقه کاربران، رزرواسیون بلیط اتوبوس و قطار نیز به آن اضافه گردید. هم اکنون مِستر بلیط یکی از پر فروش ترین سامانه های خرید آنلاین گردشگری است و روزانه به بیش از 10 هزار مسافر خدمات دهی می کند.
با توجه به فرصت هایی که در بازار گردشگری ایران شناخته شد و تجربه مدیریتی و زیرساخت هایی که در عتیق گشت وجود داشت، عتیق گشت به عنوان سومین مرحله از توسعه خود در بهمن 1396 تصمیم گرفت که بستری برای توسعه گردشگری ایران فراهم آورد.
در حال حاضر عتیق گشت هلدینگی فعال در گردشگری است که در زمینه های مختلف گردشگری وارد شده و زنجیره ای از کسب و کارها را ایجاد نموده است.